Łódzkie
Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej


92-433 Łódź, ul. Kmicica 10 tel./fax. 42 670 11 28
www.lodzkitkkf.pl      tkkf@lodzkitkkf.pl
  Menu

  Aktualności

  Kontakt

  Działalność

  Pokonaj równik

  Marsz TAFISA

  Mistrzostwa TKKF

  Gimnastyka +60

  STMiG

  Bieg po zdrowie

  Miesiąc dla zdrowia

  Inne imprezy

  Fotogaleria

  Struktura

  Zarząd i Komisje

  Ogniska TKKF

  Kierunki działania

  Dokumenty

ŚWIATOWY DZIEŃ MARSZU "TAFISA"

Zadanie
Światowy Marsz TAFISA
jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki

2021

3 października 2021 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową pod nazwą „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2021”
Z ramienia zarządu imprezę zorganizował i przeprowadził V-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada przy współpracy TKKF Ognisko „Dzikusy” i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Polesie.
Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasy ok. godz. 10.00 z krańcówki autobusowej przy Rondzie Inwalidów oraz z dworca Łódź - Fabryczna. Na metę wyznaczoną na terenie Nadleśnictwa Brzeziny w Janówce obie grupy dotarły ok. godz. 12.00 po przejściu ok. 8 km.
Na mecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników marszu. Przy muzyce, kawie, herbacie i ognisku z pieczonymi kiełbaskami upływały kolejne godziny spotkania. Odbyły się także trzy konkurencje rekreacyjne: rzuty lotkami do tarczy, rzuty podkową i rzuty piłkami piaskowymi do celu, które przeprowadzili instruktorzy TKKF Ognisko „Dzikusy”.
Na zakończenie zabawy ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla 10 uczestników, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie.
Nagrody rzeczowe otrzymali:
I miejsce - Marek Borowski
II miejsce - Andrzej Majda
III miejsce - Krzysztof Derendarz
IV miejsce - Krzysztof Szubert
V miejsce - Stefan Wiśniewski
VI miejsce - Karolina Derendarz
VII miejsce - Wiktor Samborski
VIII miejsce - Jolanta Rzeźniczak
IX miejsce - Zofia Rudolf
X miejsce - Mirosława Firmowska

Wręczono także dwie nagrody rzeczowe dla najmłodszych uczestniczek marszu – pięcioletniej Zosi i trzyletniej Ninie.

2019

6 października 2019 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową pod nazwą „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2019”.

Z ramienia zarządu imprezę zorganizował i przeprowadził V-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada przy współpracy TKKF Ognisko „Dzikusy” i Klubu Turystyki Pieszej „Stonoga”.

Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasy o godz. 10.30 z krańcówki tramwajowej przy zbiegu ulic Popiełuszki i Wyszyńskiego oraz z byłej krańcówki tramwajowej na Zdrowiu. Na metę wyznaczoną na obiekcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnej obie grupy dotarły ok. godz. 12.30 po przejściu ok. 8 km.

Na mecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników marszu. Przy muzyce i ognisku z pieczonymi kiełbaskami upływały kolejne godziny spotkania.

Odbyły się także trzy konkurencje rekreacyjne: rzuty lotkami do tarczy, rzuty piłką do kosza i rzuty ringo do celu, które przeprowadzili instruktorzy TKKF Ognisko „Dzikusy”. Na zakończenie zabawy ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla 11 uczestników, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie. Wręczono także nagrody dla najmłodszych uczestników imprezy.

Nagrody rzeczowe otrzymali:
I miejsce - Jolanta Rzeźniczak
II miejsce - Ewa Cocińska
III miejsce - Wojciech Stefankiewicz
IV miejsce - Marek Borowski
V miejsce - Krzysztof Zieleniewicz
VI miejsce - Bohdan Janczarek
VII miejsce - Małgorzata Borowska
VIII miejsce - Elżbieta Majda
IX miejsce - Leokadia Rzepecka i Paweł Marcinkowski
XI miejsce - Bożena Rytczak

Nagrody dla najmłodszych otrzymali:
Wiktoria Bednarek
Wojtek Tkaczuk
Krzyś Gontarczyk

Impreza zakończyła się ok. godz. 16.00.

2018

7 października 2018 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową pod nazwą „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2018.” Z ramienia zarządu imprezę zorganizował i przeprowadził V-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada przy współpracy TKKF Ognisko „Dzikusy” i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Polesie.

Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasy o godz. 10.00 z krańcówki tramwajowej przy zbiegu ulic Popiełuszki i Wyszyńskiego oraz z byłej krańcówki autobusowej przy zbiegu ulic Popiełuszki i Maratońskiej. Na metę wyznaczoną na obiekcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzewie obie grupy dotarły ok. godz. 12.30 po przejściu ok. 9 km.

Na mecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników marszu. Przy muzyce i ognisku z pieczonymi kiełbaskami upływały kolejne godziny spotkania. Odbyły się także trzy konkurencje rekreacyjne: rzuty lotkami do tarczy, strzały na bramkę do unihokeja i rzuty piłkami piaskowymi do celu, które przeprowadzili instruktorzy TKKF Ognisko „Dzikusy”.
Na zakończenie zabawy ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla 10 uczestników, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie.

Nagrody rzeczowe otrzymali:
I miejsce - Marek Borowski
II miejsce - Bogdan Janczarek
III miejsce - Antoni Białkowski
IV miejsce - Leokadia Rzepecka
V miejsce - Andrzej Kmieć
VI miejsce - Stanisław Burda
VII miejsce - Bożena Kańska
VIII miejsce - Wacława Kołada
IX miejsce - Małgorzata Borowska
X miejsce - Irena Plesiak

Impreza zakończyła się ok. godz. 16.00.

2017

8 października 2017 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową pod nazwą „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2017.”
Z ramienia zarządu imprezę zorganizowali i przeprowadzili: V-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada, oraz Skarbnik Zarządu Władysław Stępień przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Polesie.
Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasy o godz. 10.30 z krańcówki tramwajowej na Dołach oraz z Placu Pamięci Narodowej/ Zgierska-Obelisk/. Na metę wyznaczoną na obiekcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagiewnikach obie grupy dotarły o godz. 12.30 po przejściu ok. 10 km.
Na mecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników marszu. Przy muzyce i ognisku z pieczonymi kiełbaskami upływały kolejne godziny spotkania. Odbyły się także trzy konkurencje rekreacyjne: rzuty lotkami do tarczy, rzuty podkową i rzuty piłkami piaskowymi do celu, które przeprowadzili instruktorzy TKKF Ognisko „Dzikusy”. Na zakończenie zabawy ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla 9 uczestników, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie.
Nagrody rzeczowe otrzymali:
I miejsce - Wacława Kołada
II miejsce - Andrzej Żebrowski
III miejsce - Stefan Stefankiewicz
IV miejsce - Bohdan Janczarek
V miejsce - Krzysztof Szubert
VI miejsce - Halina Osojca
VII miejsce - Wojciech Rzeźniczak
VIII miejsce - Elżbieta Bednarek
IX miejsce - Jolanta Rzeźniczak

Impreza zakończyła się ok. godz. 16.00.

2016

2 października 2016 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową pod nazwą „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2016.”
Z ramienia zarządu imprezę zorganizowali i przeprowadzili: V-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada, oraz Skarbnik Zarządu Władysław Stępień przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Polesie oraz Ogniska TKKF „ Dzikusy”.
Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasy o godz. 10.00 z krańcówek tramwajowych Pabianicka-Ikea i Rzgowska-Kurczaki. Na metę wyznaczoną na obiekcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starowej Górze obie grupy dotarły o godz. 12.30 po przejściu ok. 10 km.
Na mecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników marszu. Przy muzyce i ognisku z pieczonymi kiełbaskami upływały kolejne godziny spotkania. Odbyły się także trzy konkurencje rekreacyjne: rzuty lotkami do tarczy, rzuty do kosza i rzuty piłkami piaskowymi do celu, które przeprowadzili instruktorzy TKKF Ognisko „Dzikusy”. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych.
Na zakończenie zabawy ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla 6 uczestników w każdej kategorii wiekowej, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie.

Nagrody rzeczowe otrzymali:

Kategoria „Junior - 65”
I miejsce - Maria Wierucka
II miejsce - Wojciech Rzeźniczak
III miejsce - Maria Sawoniewska
IV miejsce - Krzysztof Szubert
V miejsce - Marek Borowski
VI miejsce - Sławomir Ambroziak

Kategoria „Junior Starszy + 65”
I miejsce - Antoni Białkowski
II miejsce - Władysław Stępień
III miejsce - Wanda Fabjańczyk
IV miejsce - Leokadia Rzepecka
V miejsce - Stefan Wiśniewski
VI miejsce - Teresa Wosik

Impreza zakończyła się ok. godz. 16.00.

2015

4 października 2015 roku Łódzkie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej wspólnie z Radą Osiedla Olechów – Janów oraz Ogniskiem TKKF Dzikusy zorganizowało imprezę masową pod nazwą „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2015”.
Z ramienia Zarządu ŁTKKF imprezę zorganizował i przeprowadził: v-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada, przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Polesie.
Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasy o godz. 10.20 z krańcówki autobusowej przy zbiegu ulic Rokicińskiej i al. Hetmańskiej oraz z Natolina. Na metę wyznaczoną na obiekcie we Wiączyniu - Lesie obie grupy dotarły ok. godz. 13.30 po przejściu ok. 11 km.
Na mecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników. Osoby biorące udział w marszu mogły posilić się przygotowaną przez organizatorów kiełbasą pieczoną nad ogniskiem wraz dodatkami, pieczywem oraz gorącą herbatą i kawą.
Przeprowadzono też szereg konkurencji rekreacyjnych, które przeprowadzili instruktorzy Ogniska TKKF „Dzikusy”. Przy płonącym ognisku, muzyce i dobrej zabawie upływały kolejne godziny imprezy. Przeprowadzono trzy konkurencje rekreacyjne: rzuty piłkami do obręczy, rzuty lotkami do tarczy i rzut podkową. Po rozegraniu konkurencji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla 10 uczestników, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie.
Nagrody rzeczowe otrzymali:
I miejsce - Jolanta Rzeźniczak
II miejsce - Wojciech Rzeźniczak
III miejsce - Mirosława Szubert
IV miejsce - Jacek Ulkowski
V miejsce - Wanda Fabiańczyk
VI miejsce - Grzegorz Sochacki
VII miejsce - Krzysztof Szubert
VIII miejsce - Maria Wierucka
IX miejsce - Beata Marcinkowska
X miejsce - Zenon Maciaszczyk
Wręczono także jedną nagrodę pocieszenia i dwie nagrody dla najstarszych uczestników marszu.

Impreza zakończyła się ok. godz. 17.00

2014

5 października 2014 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową pod nazwą „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2014”
Z ramienia zarządu imprezę zorganizował i przeprowadził: V-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada, przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Polesie.
Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasy o godz. 9.30 z Chechła i o godz. 10.00 z krańcówki autobusowej przy zbiegu ulic Maratońska-Popiełuszki w Łodzi. Na metę wyznaczoną na obiekcie MOSiR w Pabianicach obie grupy dotarły w godz.13.30-14.30 po przejściu ok. 13 km.
Na mecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników. Osoby biorące udział w marszu mogły posilić się przygotowaną przez organizatorów kiełbasą pieczoną nad ogniskiem wraz dodatkami, pieczywem oraz gorącą herbatą. Wszyscy uczestnicy otrzymali także napoje izotoniczne w puszkach ufundowane przez Fundację RECAL oraz przeprowadzono zbiórkę opakowań aluminiowych do pojemników dostarczonych przez w/w fundację.
Przeprowadzono też szereg konkurencji rekreacyjnych, które przeprowadzili instruktorzy TKKF Ognisko „Dzikusy”. Przy płonącym ognisku, muzyce i dobrej zabawie upływały kolejne godziny imprezy. Przeprowadzono trzy konkurencje rekreacyjne: rzuty piłkami do obręczy, rzuty lotkami do tarczy i slalom z piłką zakończony strzałami na bramkę do unihokeja. Po rozegraniu konkurencji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla 9 uczestników, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie.
Nagrody rzeczowe otrzymali:
I miejsce - Marek Borowski
II miejsce - Wiktor Samborski
III miejsce - Krzysztof Szubert
IV miejsce - Bożena Kańska
V miejsce - Beata Marcinkowska
VI miejsce - Grzegorz Bączak
VII miejsce - Wojciech Rzeźniczak
VIII miejsce - Elżbieta Majda
IX miejsce - Bożena Rytczak.

Impreza zakończyła się ok. godz. 16.30.

2013

6 października 2013 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową pod nazwą „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2013.”
Z ramienia zarządu imprezę zorganizowali i przeprowadzili: V-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada oraz Skarbnik Zarządu Władysław Stępień, przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i instruktorów Ogniska TKKF „Dzikusy”: Marty Kołada, Aleksandry Kołada, Grzegorza Kołada i Piotra Kołada.
Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasę ok. godz. 10.30. Jedna rozpoczęła marsz ze Stróży, druga z Wiączynia. Na metę wyznaczoną Janówce obie grupy dotarły o godz.13.15 po przejściu ok. 10 km.
Na mecie w Janówce zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników. Osoby biorące udział w marszu mogły posilić się przygotowaną przez organizatorów kiełbasą pieczoną nad ogniskiem, pieczywem wraz dodatkami oraz kawą i herbatą. Wszyscy otrzymali także napoje izotoniczne w puszkach.
Zorganizowano też dla nich szereg konkurencji rekreacyjnych, które przeprowadzili w/w instruktorzy ogniska „Dzikusy”. Przy płonącym ognisku, muzyce i dobrej zabawie upływały kolejne godziny imprezy. Przeprowadzono cztery konkurencje rekreacyjne: rzuty kółkami na paliki, rzuty lotkami do tarczy, rzuty woreczkami do celu i tor przeszkód. Po rozegraniu konkurencji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla 10 uczestników, którzy zgromadzili najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Beata Marcinkowska
II miejsce - Wiktor Samborski
III miejsce - Paweł Marcinkowski
IV miejsce - Krzysztof Szubert
V miejsce - Krzysztof Zieleniewicz
VI miejsce - Marek Borowski
VII miejsce - Grzegorz Bączak
VIII miejsce - Wojciech Rzeźniczak
IX miejsce - Maria Wierucka
X miejsce - Elżbieta Majda

Okolicznościowymi koszulkami obdarowano także najstarszego i najmłodszego uczestnika marszu oraz osoby, które szczególnie wyróżniły się podczas konkurencji.
Impreza zakończyła się ok. godz. 16.30.

2012

7 października 2012 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową p.t. „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2012”.
Z ramienia zarządu imprezę zorganizował i przeprowadził v-ce prezes Zarządu Lucjan Kołada przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i instruktorów Ogniska TKKF „Dzikusy”: Marty Kołada, Aleksandry Kołada, Grzegorza Kołada i Piotra Kołada.
Marsz rozpoczął się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Grupy wyruszyły na trasę ok. godz. 10.00. Jedna rozpoczęła marsz z lotniska im. Wł. Reymonta na Lublinku, druga zaś z Dworca PKP Łódź-Kaliska. Na metę wyznaczoną w stadninie koni przy ul Smulskiej obie grupy dotarły o godz.12.30 po przejściu ok. 10 km.
Na w/w obiecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników. Osoby biorące udział w marszu mogły posilić się przygotowaną przez organizatorów kiełbasą pieczoną nad ogniskiem, pieczywem wraz dodatkami oraz herbatą. Zorganizowano też dla nich szereg konkurencji rekreacyjnch, które przeprowadzili w/w instruktorzy ogniska „Dzikusy”. Przy płonącym ognisku, muzyce i dobrej zabawie upływały kolejne godziny imprezy. Przeprowadzono trzy konkurencje rekreacyjne: rzuty podkową, rzuty lotkami do tarczy i turlanie piłek wypelnionych piaskiem do obręczy. Po rozegraniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej konkurencji.

Zwycięzcami zostali:

RZUT PODKOWĄ:
I miejsce - Bożena Rytczak
II miejsce - Antoni Białkowski
III miejsce - Jacek Ulkowski

RZUTY LOTKAMI DO TARCZY:
I miejsce - Antoni Białkowski
II miejsce - Czesław Poniatowski
III miejsce - Paweł Marcinkowski

TURLANIE PIŁEK
I miejsce - Beata Marcinkowska
II miejsce - Paweł Marcinkowski
III miejsce - Wojciech Rzeźniczak

W marszu wzięło udział ponad 200 uczestników, a w konkurencjach rekreacyjnch uczestniczyło ponad 160 osób. Impreza zakończyła się ok. godz. 16.00.

2011

2 października 2011 roku Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizował imprezę masową p.t. „Światowy Dzień Marszu TAFISA 2011 r.” Z ramienia zarządu imprezę zorganizował i przeprowadził v-ce prezes Lucjan Kołada przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i instruktorów Ogniska TKKF „Dzikusy” Marty Kołada, Grzegorza Kołada i Piotra Kołada.
Marsz rozpocząl się z dwóch punktów startowych wyznaczonych przez przewodników PTTK. Jedna grupa ok. godz. 10 wyruszyła na trasę z lotniska Lublinek, druga zaś wystartowała z Chechła ok. godz. 11 po dojechaniu pociągiem z Łodzi-Kaliskiej.
Na metę Marszu wyznaczoną na ośrodku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach obie grupy dotarły ok. godz.13.15 po przejściu odpowiednio 11 km. i 9 km. Na w/w obiecie zorganizowano imprezę rekreacyjną dla wszystkich uczestników. Osoby biorące udział w marszu mogły posilić się przygotowaną przez organizatorów kiełbasą pieczoną nad ogniskiem, pieczywem wraz dodatkami oraz herbatą.
Zorganizowano też dla nich szereg konkurencji rekreacyjnch, które przeprowadzili w/w instruktorzy. Przy płonącym ognisku, muzyce i dobrej zabawie upływały kolejne godziny imprezy. Przeprowadzono trzy konkurencje: rzuty podkową, rzuty lotkami do tarczy i turlanie piłek wypelnionych piaskiem do obręczy. Po rozegraniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej konkurencji. Dodatkowo wręczono nagrodę dla najstarszego uczestnika marszu oraz dla najlepszej pary tancerzy. W marszu wzięło udział ponad 200 uczestników, a w konkurencjach rekreacyjnch ponad 160 osób.
Impreza zakończyła się ok. godz. 17.00 aby przed zmrokiem powrócić do domów.
Należy także podkreślić duże zaangażowanie w organizację, właścicieli obiektu, a wszczególności kierownika Ośrodka pana Jerzego Janio.

2010

Impreza została przeprowadzona na trasach:
- Andrzejów – Janówka 12 km
- Stróża – Janówka 12 km

Uczestnikom zapewniono ciepłe napoje oraz zorganizowano grilla. Podczas imprezy zorganizowane zostały konkurencje rekreacyjno-sportowe:
- Rzuty do kosza
- Rzuty do tarczy
- Rzuty podkową

Zwycięzcy w konkurencjach rekreacyjnych, dla najmłodszego i najstarszego uczestnika marszu, otrzymali nagrody. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano dodatkowe upominki. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy.

2009

Impreza została przeprowadzona na 4 trasach:
- Retkinia – Smulsko
- Teofilów – Smulsko
- Lotnisko – Smulsko
- Chocianowice – Smulsko

Zakończenie imprezy odbyło się na terenie Ośrodka Nauczania Jazdy Konnej na Smulsku. Uczestnikom zapewniono ciepłe napoje oraz zorganizowano grilla. Za uczestnictwo w marszu zostały rozdane dyplomy oraz kamizelki. Podczas imprezy zorganizowane zostały konkurencje rekreacyjne w których rozdane zostały nagrody rzeczowe dla uczestników, którzy zajęli 5 pierwszych miejsc.
W imprezie udział wzięło 1510 osób.
Obsługę techniczną konkurencji rekreacyjnych zapewnili instruktorzy Ogniska TKKF „Dzikusy”. Trasy marszu oraz przewodników zapewnili Oddział PTTK Łódź – Polesie.
Podczas festynu rekreacyjnego w Światowym Dniu Marszu Tafisa przeprowadzono poniższe konkurencje rekreacyjne:
- Rzuty do kosza
- Rzuty do tarczy
- Rzuty podkową

Uczestnicy marszu korzystali z jazdy bryczką oraz jazdy indywidualnej na koniach.

2008

Marsz odbywał się wyznaczonymi trasami:
- Łódź - Retkinia – Konstantynów Łódzki – 10 km.
- Aleksandrów Łódzki – Konstantynów Łódzki – 14 km.
- Aleksandrów Łódzki – Konstantynów Łódzki – 12 km.
- Dłutów – Pawlikowice - 16 km.
- Chechło – Wymysłów – Konstantynów Łódzki – 19 km.

Zakończenie imprezy w Konstantynowie Łódzkim w Centrum Sportu i Rekreacji Ośrodek nad Stawem, gdzie zorganizowano festyn na którym odbyły się konkurencje rekreacyjno-sportowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz rozdane zostały puchary, dyplomy koszulki i kamizelki dla każdego uczestnika.
Udział w imprezie wzięło około 2 tysięcy osób. Imprezę popularyzowana była w Radiu Łódź oraz ukazała się informacja w Dzienniku Łódzkim.

  Wspierają nasMinisterstwo
Sportu i Turystyki
Zarząd Główny TKKFUrząd Miasta ŁodziWojewództwo Łódzkie


Odwiedź nas na:Copyright © 2010 Łódzkie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
Wszelkie prawa zastrzeżone